Historia
PRZEDSZKOLE JAK MARZENIE
Historia naszego przedszkola rozpoczęła się 20 stycznia 1977 roku oficjalną uroczystością otwarcia Przedszkola przy Fabryce Dywanów "WELTOM" w Tomaszowie Mazowieckim .
W kronice przedszkolnej wymienieni są przedstawiciele ówczesnych władz państwowych oraz lokalnych, a mianowicie: I Sekretarz Komitetu Centralnego PZPR Edward Gierek, Przewodniczący Rady Państwa Henryk Jabłoński, Minister Oświaty i Wychowania Jerzy Kuberski, I Sekretarz KW PZPR w Piotrkowie Tryb. Stanisław Składowski, Wojewoda piotrkowski Leszek Wysłocki, I Sekretarz KM PZPR w Tomaszowie Maz. Tadeusz Szarlej oraz Prezydent Tomaszowa Maz. Czesław Tesz.
Uroczystość otwarcia nowego przedszkola odbyła się z wielką galą, wzięło w niej udział wielu przedstawicieli władz centralnych i wojewódzkich. Uczestniczyli w niej m.in. zastępca kierownika Wydziału Nauki i Oświaty KC PZPR - Czesław Banach, minister Oświaty i Wychowania - Jerzy Kuberski, I Sekretarz KW PZPR Stanisław Składowski, wojewoda piotrkowski - Leszek Wysłocki, posłanka na Sejm PRL - Zofia Łęgowik, Kurator Oświaty i Wychowania - Lucjan Reczek, członkowie kierownictwa władz miejskich z I sekretarzem KM PZPR, przewodniczącym MRN - Tadeuszem Szarlejem, pracownicy oświaty, budowniczy obiektu. Gości powitał dyrektor naczelny Tomaszowskiej Fabryki Dywanów p. Gruszczyński oraz dyrektor przedszkola pani Jadwiga Radomska. Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, przygotowany specjalnie na tą uroczystość oraz obdarowały gości kwiatami, dziękując za nowe przedszkole i wspaniałe zabawki.
Goście zostali oprowadzeni po budynku, zapoznając się z jego wyglądem i wyposażeniem, które na ówczesne czasy było naprawdę wzorcowe. Dzieci i pracownicy mieli do dyspozycji nowoczesny, funkcjonalnie zaprojektowany budynek, wspaniale umeblowane, przestronne sale,bogate wyposażenie w pomoce dydaktyczne i zabawki, duży ogród z placem zabaw, górką saneczkową ( i oczywiście sankami) oraz brodzikiem dla dzieci, w którym w upalne dni mogły się schłodzić.
Otwarcie nowego przedszkola zostało odnotowane w prasie jako sukces oraz rezultat realizacji założeń programowych społeczno - gospodarczego rozwoju województwa piotrkowskiego oraz starań władz Tomaszowa Maz., które cyt. "wiele uwagi poświęcają szczególnie budowie nowych obiektów i placówek o charakterze socjalnym, tak niezbędnych w naszym wielkoprzemysłowym środowisku" (miesiąc wcześniej oddano do użytku dworzec PKS oraz basen kąpielowy).
Cytując dalej za prasą: "nowa placówka przedszkolna dla 120 dzieci pracowników FD "WELTOM" i innych zakładów przemysłu lekkiego w mieście, której łączny koszt budowy wyniósł 4,8 mln zł świadczy dobitnie o wysokiej randze, jaką władze województwa i miasta nadają sprawie oświaty i wychowania. Zasługa w tym m.in. kierownictw i załóg zakładów pracy, nie szczędzących sił społecznych i środków materialnych na te istotne cele. Dodajmy, że przedszkole zbudowała załoga Tomaszowskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Przemysłu Lekkiego. Wiele prac wykończeniowych i o charakterze porządkowym było udziałem pracowników fabryki dywanów, którym należy się podziękowanie i uznanie".
W dowód uznania za swoją pracę zawodową i społeczną, dyrektor przedszkola pani Jadwiga Radomska otrzymała odznakę "Zasłużonego Pracownika Fabryki Dywanów "Weltom".
Na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. z dnia 31 stycznia 1978 r. Przedszkole Fabryki Dywanów "WELTOM" zostało przekształcone na Państwowe Przedszkole Nr 11 w Tomaszowie Maz.